2. Kinnitage käepaelmatkakepid: matkates kinnita käepael, et kõndimine oleks mugav, ja kiiguta jalutuskeppi edasi -tagasi. Kui käepael hõõrub randme, otsige seda jätkuvalt. Parim randmepaela valik on pehme, mõningase elastsusega, mida saab lihtsalt nõutavale tugevusele reguleerida ega ole kerge maha kukkuda.
3. Käepide valikmatkakepid: korgist ja vahust käepidemega ronimiskepp on tavaliselt esimene valik neile, kellel on kerge higistada või kes sageli vihmastel päevadel matkavad, sest neil materjalidel on isegi märgadel parem hõõrdumine. Kummist, plastist ja muudest materjalidest käepidemed on märjad libedad ja tunne pole eriti hea, kuid need on vastupidavad ja tugevad. Kui teie peopesad higistavad kergesti, vältige plastist käepidemeid, sest need võivad kergesti libiseda peopesadest nagu märjad kalad. Kork või vahtpulk on kõige paremini haaratav. Külma ilmaga tundub vahust käepide soojem kui korgi, plasti, puidu või kummiga.
4.Materjali valikmatkakepid: alumiiniumisulamist mägironimiskepp, tugev, kerge ja odav. Enamik tootjaid kasutab alumiiniumisulamist materjali. Kui olete kõrgete kvaliteedinõuetega inimene, võite valida uue süsinikkiust või titaanisulamist valmistatud kerge jalutuskepi. Süsinikkiud, sama tugev kui alumiiniumisulam, kuid kaalult kergem, kuid kallim. Titaanisulamid on kergemad, kuid kallimad. Süsinikkiust ja titaanisulamist valmistatud ronimispulkade läbimõõt on suhteliselt väike, mistõttu inimesed tunnevad end väga kergelt. Nende kasutamisel saate neid kiiresti visata ning pulga otsa on lihtne sobivasse asendisse panna.
5. Sektsioonide arvmatkakepid: kõigepealt valige vastavalt tegevuse intensiivsusele. Mida rohkem on jalutuskepi sektsioone, seda väiksem on vastav kandevõime. Vabaajategevuste puhul on kõige silmatorkavam asi hõlpsasti kaasaskantav, seega on esimene valik neli pulka. Kui tegevused on teatud intensiivsusega, valitakse ohutuse tagamiseks kolm pulka.